Roman Ljeto na jezeru Čiču naše profesorice Jasminke Tihi-Stepanić dobio još jedno vrijedno priznanje

U  ugledni godišnji katalog preporuka knjiga iz područja svjetske književnosti za djecu i mlade „White Ravens“, koji objavljuje Međunarodna dječja knjižnica u Münchenu, uvršten je roman naše profesorice Jasminka Tihi-Stepanić Ljeto na jezeru Čiču, koji se time našao među najboljim knjigama za mlade u svijetu.

Tijekom svake godine stručnjaci u Međunarodnoj dječjoj knjižnici u Münchenu odabiru nedavno objavljene knjige koje smatraju posebno vrijednima pažnje. Ovo posebno priznanje dodjeljuje se knjigama od međunarodnog interesa koje zaslužuju širi prijem zbog svoje univerzalne teme i/ili svog iznimnog i često inovativnog umjetničkog i književnog stila i dizajna. Izabrane knjige postaju i dio izložbe koja tradicionalno sudjeluje na Sajmu dječje knjige u Bologni. Čestitke prof. Tihi-Stepanić na novom priznanju za njezin iznimni roman.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 15. 10. 2020.