Iz krvi i bola niklo je cvijeće - Hrvatska moja zahvalna i ponosna

Na eTwinningu je odobren  i tijekom studenoga aktivan projekt: „Iz krvi i bola niklo je cvijeće - Hrvatska moja zahvalna i ponosna“. Autorice projekta su Marija Patrlj, profesorica u osnovnoj školi Nikole Hribara i Martina Filipović profesorica u osnovnoj školi Eugena Kvaternika.

Cilj projekta je u učenicima probuditi ljubav prema domovini te im osvijestiti važnost poznavanja svoje povijesti kako bi se dobre stvari pamtile, a loše nikada ne ponovile. Kroz niz aktivnosti ( likovni, glazbeni, književni,poetski izričaj…..) upoznati djecu s povijesnim događanjima iz Domovinskog rata, osobama, kulturnim spomenicima, muzejima, spomen obilježjima. Naglasak projekta je ove godine na Vukovaru i Škabrnji stoga se u njega mogu uključiti svi zainteresirani učitelji do kraja mjeseca. (Martina Filipović)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 16. 11. 2020.