Okrugli stol: Vjeronauk u Republici Hrvatskoj. Doprinos ekumenskom i međureligijskom dijalogu

Dana 15. lipnja 2022. godine održan je Okrugli stol na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na temu: Vjeronauk u Republici Hrvatskoj. Doprinos ekumenskom i međureligijskom dijalogu. Na okruglom stolu sudjelovale su vjeroučiteljice Martina Filipović i Nataša Čurić.

Na Okruglom stolu sudjelovali su vjeroučitelji mentori, članovi projektnog tima RELIGOBRAZ pod vodstvom prof. dr. sc. Ružice Razum, voditeljice projekta, te predstavnici vjerskih zajednica u Republici Hrvatskoj: Sunčica Vidulić-Vulelija i Renata Horvat Vrbnjak, predstavnice Evangeličke (luteranske) crkve u Hrvatskoj, biskup Peter Szen (Reformirana Kršćanska Kalvinska Crkva u Hrvatsko), mr. sc. Svjetlana Mraz (Baptistička Crkva), Robert Bogešić (Evanđeoska pentekostna crkva,), o. Dejan Belčovski (Makedonska Pravoslavna Crkva – Ohridska arhiepiskopija), o. Petar Kozakiević i Vukašin Cvetojević, voditelj Katihetskog ureda (Srpska Pravoslavna Crkva), Luciano Moše Prelević (glavni rabin Koordinacije židovskih općina u RH i CG).

objavio: Nataša Čurić   datum: 15. 6. 2022.

VREMENIK NATJECANJA 2022.-2023.