« Ožujak 2024 »

Korisne stranice

Gradski LiDraNo 2012

Naša je škola 31. siječnja ove godine bila domaćinom gradskog LiDraNa, smotre učenika osnovnih škola s područja našega grada, na kojem su učenici i njihovi mentori predstvili svoja dostignuća u literarnom, dramskom, novinarskom, filmskom i radijskom izričaju.

Na susretu su sudjelovale sve škole s područja Grada Velike Gorice. Sveukupno, smotri je nazočilo 105 učenika i 34 njihova mentora. Najviše učenika, kao i obično, bilo je u dramskom dijelu smotre. 10 recitatora i 7 skupina pokazalo je na pozornici Pučkog otvorenog učilišta u Velikoj Gorici visoku razinu uvježbanosti i svu raskoš svoje nadarenosti. Za svoje nastupe svi su bili nagrađeni snažnim i srdačnim pljeskom.

Prosudbenim povjerenstvima koja su zasjedala u našoj školi nije bilo lako od prijavljenih i predstavljenih radova odabrati najbolje. Ipak, nakon pomnog ocjenjivanja donijeli su svoje odluke koje su obrazložili na okruglim stolovima na kojima su sudjelovali sudionici smotre odnosno autori i njihovi mentori.

Među 10 pojedinačnih scenskih nastupa povjerenstvao za dramsko-scensko stvaralaštvo izdvojilo je:

- monodramu “Dnevnik Ane Frank” u izvođenju Jelene Bošnjak, 8. b, OŠ Eugena Kumičića, pod vodstvom mentorice Snježane Vlahović;

- monodramu “Gumi, gumi” koju je izvela Klara Dugalić, 8. b, iz OŠ Eugena Kumičića. Mentorica joj je Snježana Vlahović.

- racitaciju “Na Rokovo v Jakuševcu” koju je govorila Maja Medanović, 7. a, OŠ Eugena Kvaternika, pod vodstvom mentorice Ivane Zec.

Među 7 skupnih scenskih ostvaraja najboljima su proglašeni:

- recitacija “Od dođeš do smrtiš”, Paje Kanižaja, koju su govorili Jan Naglić i Vida Komar, učenici 1. a. Mentorica im je Ivana Zec.

- igrokaz “Plesna haljina žutog maslačka”, Sunčane Škrinjarić, u izvođenju dramske skupine učenika 2., 5. i 6. razreda OŠ Pokupsko. Mentorica im je Jasminka Podlejan.

- lutkarska predstava/igrokaz “Bajka o ribaru i ribici”, Aleksandra Sergejeviča Puškina” koju su izveli učenici 5. i 7. razreda OŠ Jurja Habdelića pod vodstvom mentorice Dubravke Adžaga.

U literarnom stvaralištvu prosudbeno povjerenstvo najboljima od 23 pristigla rada ocijenjenilo je tekstove:

- “1:100, a ja sam jedan” Laure Grčević, 8. a, iz OŠ Velika Mlaka. Mentorica joj je Radojka Sičić.

- “Jedino dijete”, Filipa Hanaka, 7. a, iz OŠ Eugena Kvaternika. Mentorica mu je Jasminka Tihi-Stepanić.

- “Kako se čuva mir u mojoj kući”, Eve Panian, 7. a, iz OŠ Jurja Habdelića. Mentorica je Dubravka Adžaga.

- “Pjesma je…”, Deje Bratković, 8. e, iz OŠ Nikole Hribara. Mentorica je Kata Jurkić.

- “Prijateljstvo na kušnji” Teje Đurašić, 7. r., OŠ Šćitarjevo. Mentorica je Danijela Gašpar.

Među 4 samostalna novinarska uratka prosudbeno je povjerenstvo najvišu ocjenu dalo uratku “Je li nam slika doista neophodna”, Marije Magdalene Matić, 7. a, OŠ Eugena Kvaternika. Mentorica joj je Jasminka Tihi-Stepanić.

Povjerentsvo u istom sastavu odlučivalo je i o najboljima ostvarenjima u TV reportaži (2 rada), radijskoj emisiji (1 rad), dokumentarnom radu (1 rad) i kratkoj igranoj formi (1 rad). Najboljima su proglašeni:

- TV reportaže “Misli na sutra”, autorica Doroteje Naral, 7. a i Karle Karabatić, 7. a, iz OŠ Eugena Kumičića, mentorica Ivana Zagorec i “Nogomet u štiklama”, autorica Dore Dubovečak, 6. b i Marije Omrčen, 6. b, iz OŠ Nikole Hribara, mentori Jasna Gazdić i Milan Omrčen.

- filmovi “Prije 8”, autorica Magdalene Novosel, 6. c i Mateja Maleša, 8. c, iz OŠ Eugena Kumičića, mentorica Goranka Dimoski i “Prolaznost” autorice Paole Pischintte, 7. b, iz OŠ Nikole Hribara, mentori Jasna Gazdić i Milan Omrčen.

- radijska emisija “Na radiju o radiju”, autorica Dore Dubovečak, 6. b i Marije Omrčen, 6. b, iz OŠ Nikole Hribara, mentori Jasna Gazdić i Milan Omrčen.

Svi su se oni tim odlukama plasirali na županijsku smotru LiDraNo u Sv. Ivanu Zelini. Školsli list Prva škola se, prema propozicijama, ali i zato što je i jedini školski list koji u osnovnim školama trenutno izlazi na području Grada Velike Gorice, izravno plasirao na županijsku smotru.

Naša škola je, po ocjeni svih sudionika, izvrsno obavila ulogu organizatora i to na svim područjima – od odlično pripremljene, vođene i organizirane priredbe na otvorenju, preko upečatljive videoprezentacije života i povijesti naše škole, do sjajnog prijema i objeda priređenog u vrhunski uređenoj blagovaonici naše škole.

Sve to ne bi bilo moguće bez nesebičnog zalaganja svih zaposlenika naše škole koji su svoje zadatke besprijekorno odradili, kao i velikog truda učenika koji su sudjelovali u pripremi i izvođenju programa.

objavio: Maja Mačinko   datum: 10. 2. 2012.