« Ožujak 2024 »

Korisne stranice

Kviz Hrvatski prostor u antičko doba

U utorak, 27. svibnja 2014. godine, u našoj školi je održan kviz pod nazivom Hrvatski prostor u antičko doba.

Hrvatski prostor bio je naseljen još u doba prapovijesti, no vrijednu kulturnu baštinu ostavili su nam tek stanovnici iz razdoblja starog vijeka i antike. Organizirajući ovaj kviz želja nam je bila da kod učenika osvijestimo s kolikim kulturnim bogatstvom raspolaže Republika Hrvatska i da  to kulturno bogatstvo pred nas stavlja i obvezu čuvanja, zaštite i brige o postojećim objektima.

U kvizu su sudjelovali učenici petih razreda oba turnusa: ekipa 5. a u sastavu Lovro Šantek, Niko Grospić i Genti Martinaj, ekipa 5.b u sastavu Jelena Briševac, Korina Pavačić i MarkoTepšić, ekipa 5.c u sastavu Laura Maurac, Ivona Cvetnić i Hrvoje Polić, ekipa 5.d u sastavu Tea Nevistić, Katarina Žuljević i Katja Gibač.

Znanje smo provjeravali u pet krugova natjecanja: ABC pitalice, Igra prepoznavanja, Asocijacije, Izbaci uljeza i Igra znanja. Najviše znanja pokazala je ekipa 5.a razreda te su nagrađeni bombonijerama, dok su ostali natjecatelji  nagrađeni čokoladama i priznanjima.

Da bi natjecanje prošlo u najboljem redu pobrinuo se žiri u sastavu prof. povijesti Ljiljana Kovačević, prof. povijesti Nada Grgurević i  školska knjižničarka, dipl. arheolog Davorka Facko-Vnučec. Bodove su  zapisivale Lucija Poturić i Magdalena Lacić, a kviz su vrlo uspješno vodili Maja Roginić i David Štrbac. Zahvaljujemo ravnatelju na podršci i publici na bodrenju.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 28. 5. 2014.