« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Terenska nastava iz vjeronauka

„Upoznajmo našu braću po vjeri Židove, pravoslavce i protestante“

Učenici 7.a i 7.b razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu, u srijedu 25. veljače. Svoje znanje o Židovima te kršćanima pravoslavcima i protestantima, koje su stekli na satovima Katoličkog vjeronauka, obogatili su posjetivši židovsku općinu Bet Izrael, Srpsku pravoslavnu crkvu Preobraženja Gospodnjega i Kršćansku adventističku crkvu. Mogli su usporediti unutrašnji izgled sinagoge, pravoslavne i protestantske crkve. Učenici su pažljivo pratili izlaganja ljubaznih domaćina u sva tri sveta prostora, a zatim su postavljali pitanja. U sinagogi smo ostavili nekoliko radova o židovstvu koji su učenici u paru radili na satu vjeronauka. U pravoslavnoj crkvi izmolili smo Oče naš. U Kršćanskoj adventističkoj crkvi dvoje učenika je pročitalo ekumenske molitve koje su sami napisali kao znak međusobnog razumijevanja i zbližavanja među nama kršćanima. Na kraju posjeta počasitli su nas čajem i pecivom. Svakom učeniku i nastavniku darovali su knjige „Put Kristu“ i „U potrazi za smislom života“. Vjerujem da će ova terenska nastava našim učenicima ostati u lijepoj uspomeni i još trajnijem sijećanju. Uz vjeroučiteljicu Ivanu Zec koja je organizirala posjet sinagogi i kršćanskim crkvama u pratnji su bile profesorice Ivana Dubovečak, Ljiljana Gojević i Andreja Kupina Ramljak.

vjeroučiteljica mentorica Ivana Zec

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 9. 3. 2015.