29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Korisne stranice

32. Kros Sportskih novosti

Kros Sportskih novosti, najmasovnija utrka učenika osnovnih, srednjih škola i fakulteta u našoj zemlji, ove je godine, 19. travnja, po prekrasnom proljetnom vremenu, idealnom za trčanje, po deseti puta održan na stazi oko jezera Bundek. Krenulo je u Maksimiru, nastavilo se na Jarunu, a posljednjih devet godina trčalo se na Bundeku.

Više pod opširnije.

Ovo je bio 32. Kros Sportskih novosti (14. obnovljeni), koji je ujedno i Državno natjecanje u krosu za učenice i učenike osnovnih i srednjih škola.

Očekivalo se oko 4.000 trkača, ali zbog materijalnih  razloga (skupi prijevoz učenika iz udaljenijih krajeva Hrvatske) bilo ih je dosta manje, oko 3000, što je također lijep broj sudionika. Naravno, najviše ih je bilo iz Zagreba.

Iz naše škole sudjelovalo je 24 učenica i učenika.

U najbrojnijoj skupini, učenice petih razreda (270 natjecateljica), naše su cure postigle sljedeće rezultate: Elena Pleša bila je najbolja, 35., Ema Galović, 57., Lucija Kolić, 64., Andrea Pavlešen 70. i Ena Marković 108. Naša je škola u toj kategoriji zauzela 9 mjesto među 34 škole.

U skupini učenika petih razreda u kojoj je bilo 242 trkača, naš najbolji učenik bio je Fran Hrešć na 98 mjestu. Slijedili su ga Gabrijel Solić 116., Filip Gudeljević, 148. i Art Zenuni, 164. Naša je škola ekipno bila 23. od 28 škola.

Najbolji uspjeh naša je škola ostvarila u kategoriji učenica šestih razreda. Nina Vuković zauzela je 4. mjesto među 252 učenice i okitila se medaljom. Stella Prgić bila je 76. U ovoj kategoriji škola nije ostvarila ukupni plasman zbog premalog broja učenica.

U kategoriji učenika šestih razreda u kojoj je trčalo 157 učenika, Lovro Šantek je bio 36., Luka Pavić 88., a Edvin Čočaj 129. Među 26 škola u ekipnom poretku naša je škola zauzela 20. mjesto.

U trci učenica sedmih razreda, u kojoj je sudjelovalo 156 trkačica, Tea Leskovar zauzela je 56., a Lucija Vardjaš 150. mjesto. Ni u ovoj kategoriji nismo imali dovoljno sudionika za ostvarivanje ekipnog plasmana.

Kod učenika sedmih razreda utrku je završilo i u poredak ušlo 179 trkača. Karlo Ivček bio je 26., Danijel Mužar 47., Antonio Martinčević 48. i Domagoj Ivković 119. U konkurenciji 27 škola naša je izborila 9 mjesto.

U utrci učenica osmih razreda imali su samo jednu natjecateljicu. Karla Šiprak je u konkurenciji 146 učenica zauzela 35. mjesto.

Učenici osmih razreda trčali su zadnju trku osnovnoškolaca. Među njih 129 Ivan Gusić bio je 41., Ivan Jovović 70. a Jan Paolo Debijađi 71.

U ukupnom poretku učenica naša je škola zauzela 25 mjesto među 64 škola iz Hrvatske. Kod učenika bili smo 18. od 49 škola, a u ukupnom poretku naša je škola zauzela 24. mjesto među 63 škola. Za ovakve lijepe rezultate zaslužni su i prof. ment. Ivica Herceg i prof. Tomislav Škrinjarić koji su vodili naše učenike.