« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Matineja Noći knjige 2016.

Manifestacija kojom petu godinu zaredom dajemo poticaj kulturi čitanja, Noć knjige 2016. godine, održana je u našoj školi 22. travnja, dan uoči Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige. U znaku je obilježavanja dviju velikih obljetnica u svjetskoj književnosti: 400 godina od smrti Williama Shakespearea i Miguela de Cervantesa, kao i 100. godišnjice od prvog objavljivanja Priča iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

Godine 2013. kvizom trećih razreda smo obilježili 100 godina objavljivanja romana Čudnovate zgode šegrta Hlapića, a 100. rođendan  Priča iz davnine obilježili smo kvizom učenika četvrtih razreda. U četiri kruga natjecanja (ABC pitalice, Pogodi tko sam, Asocijacije i Igra znanja) osim znanja o pričama Šuma Striborova i Regoč, učenici su morali pokazati i spretnost. Svi natjecatelji su pokazali izvrsno znanje, no najuspješnija je bila ekipa 4.b razreda (Roko Cvitaš, Ema Lesinger, Lana Cvetnić). za ostale ekipe natjecali su se: 4.a (Vito Čaić, Laura Škrgatić, Marija Martinčević), 4.c ( Mirjam Moguš, Niko Tkalčević; Karlo Žagar), 4. Dubranec (Dominik Munjić, Karlo Prvonožec, Lucija Gršetić)4. Lukavec (Tajana Jakunić, Ana Šajnović, Carlo Kosijer).  Kviz je bio popraćen izložbom likovnih radova učenika i nagradnom igrom za publiku.

Članovi dramske skupine Martina Jančić, Sven Malkoč, Josip Pavlečić, Tvrtko Hrženjak, Martin Mijadžiković, Ema Kovačić, Lucija Žagar, Anika Debeljak, Petra Kruhak i Dominik Belačić su nam prije početka kviza pokazali Kako je Potjeh tražio istinu, dramsko-scensku igru kojom su sudjelovali na smotri LiDraNo od gradske do državne razine natjecanja, a koju je dramatizirala prof. Dubravka Adžaga.

Kviz su uspješno vodile učenice 7.a razreda Tea Težak i Lara Šembera, dok su Laura Belčić i Vanesa Miković zapisivale bodove, a Genti Martinaj je bio tehnička podrška. Uz njihovu pomoć kviz je organizirala školska knjižničarka Davorka Facko-Vnučec.

Zahvaljujemo svim natjecateljima koji su nastojali što bolje predstaviti svoj  razred, njihovim učiteljicama, gospodinu ravnatelju na podršci, učiteljici B.Marović i prof . D. Adžaga  koje su bile u žiriju, a posebno veseloj publici.

nagradna igra (tražimo najstarije izdanje Šume Striborove)           tehnička podrška

LiDraNovci i Kako je Potjeh tražio istinu

organizatori kviza                                         žiri i publika

pobjednici                                                  natjecatelji

4.razreda PŠ Lukavec                                4. c i 4. razred PŠ Dubranec

4.a i i 4.b razred

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 23. 4. 2016.