« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Kviz Hrvatski prostor u antičko doba

U petak, 20. svibnja 2016. godine, u našoj školi je održan kviz pod nazivom Hrvatski prostor u antičko doba. Hrvatski prostor bio je naseljen još u doba prapovijesti, no vrijednu kulturnu baštinu ostavili su nam tek stanovnici iz razdoblja starog vijeka i antike. Organizirajući ovaj kviz želja nam je bila da kod učenika osvijestimo s kolikim kulturnim bogatstvom raspolaže Republika Hrvatska i da  to kulturno bogatstvo pred nas stavlja i obvezu čuvanja, zaštite i brige o postojećim objektima. U kvizu su sudjelovali učenici petih razreda oba turnusa: ekipa 5. a u sastavu  Paula Pfeiffer Rimac, Nika Smolec, Ivan Jurenić, Dan Kovačević i Jan Beliga. Ekipa 5.b u sastavu: Vilim Dukarić, David Jablanović, Marta Grgurev,  Luka Tkalec, Kovačić Lovro.  Ekipa 5.c u sastavu: Ana Debijađi, Lucija Žagar, Ana Merle, Ema Kovačić i Dominik Krajnc.  Ekipa 5.d u sastavu:  Karlo Ceković, Jana Bojko, Lara Zovko, Anika Debeljak, Ivana Slopko.

Znanje smo provjeravali u pet krugova natjecanja: ABC pitalice, Igra prepoznavanja, Asocijacije, Izbaci uljeza i Igra znanja. Sve ekipe pokazale su izvrsno znanje, dok su ekipe 5.a i 5.b razreda imale isti, najveći, broj bodova. Svi natjecatelji nagrađeni su čokoladama i priznanjima. Da bi natjecanje prošlo u najboljem redu pobrinuo se žiri u sastavu prof. povijesti Ljiljana Kovačević (koja je pripremila pitanja i vježbala s učenicima), prof. povijesti Nada Grgurević i  školska knjižničarka, dipl. arheolog Davorka Facko-Vnučec (koja je osmislila i pripremila tehničku izvedbu kviza i vježbala s voditeljima). Kviz su vrlo uspješno vodili Tea Težak i Lovro Šantek, bodove je zapisivala Laura Pukanić, a Genti Martinaj i Niko Grospić bili su tehnička podrška. Čestitamo svima.

Ekipa 5.d                                                        Ekipa 5.c

Ekipa 5.b                                                           Ekipa 5.a

Završmna riječ ravnatelja                                  Organizatorice kviza

Voditelji                                                            Tehnička podrška

Publika

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 23. 5. 2016.