Područna škola Dubranec

NOVA STABALCA U ŠKOLSKOM PARKU

Učenici područne škole Dubranec, iako su ostali bez zgrade svoje škole, ne odustaju od rada, uređenja, učenja o održivom razvoju. Nastavili su sa sadnjom stabala kroz akciju „Zasadi drvo, ne budi panj” i zasadili sedam stabalca u naselju Bukovčak gdje privremeno pohađaju nastavu.

FOTO: Nova stabalca krase Bukovčak, zasadili ih školarci iz Dubranca

-Nastavljamo s tradicijom obilježavanja dana kolektivne sadnje stabala- Zasadi drvo, ne budi panj, uz suradnju i podršku sa Zagrebačkom županijom koja nam je osigurala sedam sadnica stabala. Našlo se tu svega hrast, lipa, dud, likvidambar, tulipanovac..

FOTO: Nova stabalca krase Bukovčak, zasadili ih školarci iz Dubranca

Osim novih stabalca Bukovčak, privremena lokacija škole, je obogaćen i gredicom začinskog bilja koju su premjestili s lokacije u Dubrancu. Gredica je nastala u sklopu projekta EDUTOPIJA 21, a mali đaci uspjeli su je presaditi.

-Vrijeme nas je poslužilo, puno smo naučili, a najvažnije od svega je da smo bili zajedno, zdravi i učinili nešto dobro za nas, našu školu i prirodu koja nas okružuje-poručili su iz PŠ Dubranec.

SADNJA.jpg (140.69 KB)

objavio: Irena Meštrović   datum: 6. 4. 2021.