Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Promocija slikovnice spisateljice Nade Mihoković Kumrić

Učenici 1.b, 1.c i 3. a razreda pripremili su i snimili materijal za online promociju slikovnice Što strah i mrak imaju s brojkama i slovima spisateljice Nade Mihoković-Kumrić. Sudjelovanje u promociji slikovnice za nas je novo iskustvo. Sretni smo što ćemo u ovoj 2021. godini koja je proglašena Godinom čitanja doprinijeti poticanju čitanja djela naše sugrađanke i česte gošće na književnim susretima u našoj školskoj knjižnici.

Učenici su bili jako vrijedni te su nakon čitanja slokovnice izradili mnoštvo crteža, osmislili i izveli igrokaz, napravili plakat, pjevali, plesali i razgovarali o slikovnici i strahovima koji nas muče sa spisateljicom. Sve smo snimili i fotografirali te napravili video o našim aktivnostima. Na žalost zbog pridržavanja epidemioloških uvjeta dio materijala smo snimali i vani na školskom dvorištu te smo imali malih tehničkih problema. No izvrsno smo se zabavili, naučili mnogo i nadamo se da smo nekog potaknuli na čitanje ove super slikovnice.

Čitanje je za nas jako važno, posebno sada u vremenu kad se ne možemo zajednički družiti, ono nam omogućava putovanje kroz vrijeme i na različita mjesta. Knjige nas uče, proširuju naš rječnik, izvor su novih ideja. Knjige nam pomažu da ponekad u njima možemo pronaći i neki dobar savjet kako se suočiti s nečim ili nekim u stvarnom životu.

Veliko blago knjiga možemo pronaći u našoj školskoj knjižnici, ali rado odlazimo i do naše Gradske knjižnice koja ove godine slavi svoj 135. rođendan. Čestitamo im veliku obljetnicu.

https://www.centarkulture.com/predstavljanje-knjige-sto-strah-i-mrak-imaju-s-brojkama-i-slovima-nade-mihokovic-kumric/ (Centar kulture, 20.05.2021.)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 29. 3. 2021.