Obilježili smo International Dot Day 2020.

Učenici 5.a i 5.d razreda na svojem su prvom susretu s nastavom informatike obilježili International Dot Day - Međunarodni dan - točke! To je dan kad se raznim aktivnostima slavi kreativnost nadahnuta pričom The Dot, koju je napisao i ilustrirao Peter H. Reynolds. To je dan za razmišljanje o načinima na koje možemo koristiti svoje posebne talente kako bismo svijet učinili boljim mjestom.

Za svakoga tko se boji izraziti se - od djeteta na satu likovne umjetnosti do odrasle osobe čiji je strah zatvorio davni san, ovaj je dan poseban i važan da nas podsjeti - ostavi svoj trag u svijetu i pogledaj kamo će te odvesti.

Petaši su za svoja umjetnička djela koristili alat Kleki, naučili su kako spremiti svoj rad, ali i da na internetu ne budu samo konzumeri, već i prozumeri - i korisnici i stvaratelji sadržaja.

Njihove radove pogledajte u digitalnoj knjizi:

objavio: Dalia Kager   datum: 11. 9. 2020.