Humanitarna akcija

OŠ Eugena Kvaternika ove je godine Dan kruha i Dječji tjedan obilježila humanitarnom akcijom dobrovoljnog skupljanja hrane (riža, tjestenina, ulje, šećer, brašno, konzerve, higijenske potrepštine…) za pučku kuhinju Misionarki ljubavi (sestre koje je osnovala Majka Terezija) u Jukićevoj  ulici 24 u Zagrebu. U humanitarnoj akciji sudjelovali su učenici, roditelji, učitelji i svi ostali djelatnici Škole (matične i područnih škola). Kako se ovih dana proslavio i Svjetski dan misija, Dan siromaha te i dan proglašenja Majke Terezije (najpoznatija misionarka i dobrotvorka siromaha) svetom i blaženom odlučili smo prikupljenu hranu darovati upravo toj pučkoj kuhinji u Zagrebu. Pučka kuhinja brine za beskućnike i siromahe grada Zagreba. U humanitarnoj akciji prikupljeno je između 350 i 400 kg hrane.

Hvala svima koji su sudjelovali daru od srca, daru koji srce dira.

Vjeroučiteljica Martina Filipović

Pogledajte i kratki video o našoj humanitarnoj akciji:

https://gopro.com/v/Ro6M5WRg9K3o5 (izradila vjeroučiteljica M. Filipović)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 22. 10. 2020.