Dječji tjedan posvećen vještinama

Dječji tjedan je svečano otvoren 9. listopada 2023. u prostoru Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica. Ovogodišnji Dječji tjedan u Velikoj Gorici posvećen je temi "vještine", što je usklađeno s Europskom godinom vještina. Vještine su ključne za razvoj djece, stoga će tijekom tjedna biti razgovora i drugih aktivnosti usmjerenih na njihov razvoj. Iz naše škole otvorenju su prisustvovale ravnateljica Monika Brleković, psihologinja Gordana Novković-Poje, učiteljica Marina Mužek, profesorica njemačkog jezika Martina Matezović-Biškup  i vjeroučiteljica Nataša Čurić.

Bivši predsjednik Dječjeg gradskog vijeća, Matija Dražetić, naglasio je važnost vještina za razvoj djece i najavio bogat program tijekom Dječjeg tjedna, koji je rezultat suradnje s vrtićima, školama i centrima u Velikoj Gorici.

Otvorenje Dječjeg tjedna obilježeno je izložbom plakata Centra za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica kao proslava 20 godina postojanja Centra. Plakati su podijeljeni u različite skupine i predstavljaju programe Centra.

Predsjednica Dječjeg gradskog vijeća, Marta Roginić, poslala je poruku roditeljima da budu strogi prema djeci kako bi im omogućili zdrav razvoj i osamostaljenje. Istaknula je važnost da djeca samostalno rješavaju probleme kako bi razvila potrebne vještine za život.

Gradonačelnik Velike Gorice, Krešimir Ačkar, pohvalio je doprinos Arijane Mataga Tintor, koja je osmislila koncept Dječjeg tjedna, te istaknuo potrebu da se dječje vještine usavršavaju i razvijaju te je na kraju proglasio Dječji tjedan otvorenim.

Tema tribine na otvorenju bila je "Koje vještine djeca trebaju?" i na njoj su sudjelovali stručnjaci iz različitih područja. Između ostalih, svoj doprinos temi je dala i naša školska psihologinja Goradna Novković-Poje sa svojim istraživanjem o vještinama koje je provela s Vijećem učenika.

objavio: Nataša Čurić   datum: 9. 10. 2023.