5.b i 5.c: Razgledavanje Zagreba i posjet Adventskom sajmu

Obilazak Zagreba i Adventskog sajma započeo je na Glavnom kolodvoru grada. Usprkos hladnoći, skupina učenika iz razreda 5.c i 5.b, u pratnji razrednica Nataše Čurić i Kristine Panižić te učiteljice Jelene Milinković, provela je posjet uz stručno vođenje Marije Patrlj.
Klikni opširnije za više informacija!

Šetnja kroz uže središte grada bila je prilika za istraživanje bogate kulturno-povijesne baštine Zagreba. Licencirani vodič Marija Patrlj vješto je prenosila zanimljive priče, otkrivajući detalje koji čine Zagreb jedinstvenim.

Zrinjevac, jedno od centralnih zagrebačkih mjesta, nije bio samo ime trga, već i mjesto od povijesnog značaja. Razotkrivena je tajna imena Zagreba i Manduševca. Povijest Grada Zagreba bila je predstavljena kroz priče o Gradecu i Kaptolu, ključnim dijelovima koji su oblikovali gradsku prošlost.

Jedna od znamenitosti bila su i Kamenitih vrata, a potom su učenici imali priliku saznati gdje se sastaje Vlada Republike Hrvatske i Ustavni sud, otkrivajući zanimljive detalje.

Kroz projekt "Putevima Hermana Bollea," posvećenog poznatom arhitektu, učenici su dobili uvid u život i djelo ovog važnog lika i prepoznavali njegova djela tijekom obilaska. Tijekom posjete Adventskom sajmu, učenici su se počastili raznim delicijama, upotpunjujući svoje iskustvo.

objavio: Nataša Čurić   datum: 5. 12. 2023.