Naši osmaši u Vukovaru

Učenici osmih razreda naše Škole bili su 29. i 30. siječnja na terenskoj nastavi u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru". Posjetili smo sva važna mjesta u Gradu Heroju, a među njima i Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Posebno uzbuđenje izazvalo je hodanje do vrha Vukovarskog vodotornja te veličanstveni pogled. Našim učenicima sigurno će ostati u trajnom sjećanju obilazak memorijalnih lokacija: Mjesto sjećanja-Vukovarska bolnica 1991., Spomen dom Ovčara i masovna grobnica, Memorijalno groblje, crkva sv. Filipa i Jakova, Kukuruzni put- put spasa, Velepromet i Borovo Commerce te Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti.  Posjet Vukovaru završio je Školom mira, a naših devetero učenika osmih razreda sudjelovalo je na Natjecanju iz Povijesti u OŠ Dragutina Tadijanovića. Puni dojmova bili su i nastavnici u pratnji, njihovi razrednici, knjižničarka i prof. povijesti. (Ivana Zec)

FOTOGRAFIJE S VRHA VUKOVARSKOG VODOTORNJA

objavio: Administrator   datum: 2. 2. 2024.