Hodočašće u Krašić

Dan uoči Stepinčeva, 9. veljače 2024. organizirana je terenska nastava u Krašić u kojoj su sudjelovali učenici osmih razreda u pratnji vjeroučiteljica Nataše Čurić, Martine Filipović i Ivane Zec, te profesorica Vesne Godinić, Nade Gregurević i Blaženke Mirenić. Đakon Župe Blažene Djevice Marije, Filip Pranjić, je također pratio grupu tijekom putovanja.

Klikni opširnije za više informacija!

Program je započeo svečanom misom koju je predslavio upravljatelj župe Presvetog Trojstva u Krašiću, Ivan Vučak. Tijekom propovijedi, naglasio je važnost života bl. Alojzija Stepinca te ga predstavio učenicima kao uzor života.

Nakon mise, učenici su imali priliku razgledati spomen kuću bl. Alojzija Stepinca. Ovo je iskustvo bilo izuzetno važno kako bi učenici dublje razumjeli život i djelo ovog velikog sveca. Razgledavanje je potaknulo mlade hodočasnike na razmišljanje o vrijednostima koje je Stepinac zastupao.

Nakon posjeta spomen kući, Župnik Ivan Vučak i njegovi župni suradnici potom su ljubazno priredili okrjepu za sve hodočasnike. Trenuci okupljanja za stolom pridonijeli su zajedništvu i pružena je prilika za razgovor.

Zahvaljujemo župniku Ivanu Vučaku na gostoprimstvu i svim župnim suradnicima koji su nas ugostili. Ovo hodočašće će učenicima i profesorima ostati u trajnom sjećanju.

Bl. Alojzije Stepinac, moli za nas!

objavio: Ivana Zec Martina Filipović Nataša Čurić   datum: 12. 2. 2024.