Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka

Nadbiskupijsko natjecanje iz Vjeronauka za osnovne škole Zagrebačke nadbiskupije održano je 22. ožujka 2024. u OŠ Dubovac u Karlovcu, okupivši 25 škola s područja Zagreba, Krapinsko-zagorske, Zagrebačke i Karlovačke županije. Tema Vjeronaučne olimpijade bila je Socijalni nauk Crkve. Sudjelovalo je četiri učenika po školi, u pratnji njihovih vjeroučitelja mentora. Našu školu su predstavljali učenici Laura Jurković, Adam Naglić, Matej Fujs i Leona Šajnović uz mentoricu Natašu Čurić. Ekipa je osvojila izvrsno 8. mjesto.

Klikni opširnije za više informacija!

Županijsko povjerenstvo predvodili su Ivanka Petrović, Gordana Barudžija i Sanja Plevko. Ravnateljica Irmelina Sablić i predsjednica Povjerenstva Ivanka Petrović pozdravili su sudionike, a mons. Antun Sente ih je blagoslovio. Natjecatelji su posjetili Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu za duhovnu obnovu i kreativne aktivnosti pod vodstvom animatorice Tare Kranjčević. Rezultati pisanih testova objavljeni su poslijepodne, a prvih pet ekipa nastavilo je s natjecanjem u usmenom dijelu. Konačni poredak odlučen je u kvizu znanja 'Milijunak'. Sve škole pokazale su izvrsno znanje i sportski duh tijekom cijelog događaja.

Čestitamo svim sudionicima i želimo uspjeh onima koji nastavljaju na državno natjecanje.

objavio: Nataša Čurić   datum: 25. 3. 2024.