« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga Zagrebačke županije

Učenička zadruga naše škole sudjelovala je u projektu Međužupanijske suradnje učeničkih zadruga Zagrebačke županije u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji od 23. do 25. rujna 2022. godine. Školu su predstavljale mlade zadrugarke Tia Stojaković i Petra Cerjak, a u pratnji je bila voditeljica zadruge Nataša Čurić.

Osamnaest zadruga, od kojih je jedna i naša zadruga, sudjelovalo je u projektu Međužupanijske suradnje koji se provodi već niz godina. Polazak je bio u petak ispred zgrade Glavnog kolodvora,a odredište je bila Garešnica.

Po dolasku u Garešnicu, zadrugari su smješteni u hotel Garić. Nakon ručka uputili su se u OŠ Garešnica na radionice. Mogli su sudjelovati u radionici izrade animiranog filma ili u radionici glazbenih instrumenata.

Nakon radionica uputili su se u Daruvar. Razgledali su grad, liječilišni park i druge znamenitosti. Posebno ih se dojmilo stablo ginka ispred kojeg su učinili zajedničku fotografiju.

U kasno popodne istog dana uputili su na obronke Papuka i obišli Petrov vrh. Uživali su u gostoprimstvu Planinarskog društva Petrov vrh i pogledu na zalazak Sunca.

U subotu nakon ručka posjetili su Prvi hotel za pčele s pet zvjezdica. Domaćini su  ih proveli svojim imanjem na kojem uzgajaju pčele i proizvode med. Počastili su svoje goste i palačinkama s medom i limunadom, a zadrugari su se potom uputili prema punktu Kaniška Iva.

Upoznali su se s biljnim i životinjskim svijetom Poilovlja, Ekološkom mrežom Natura 2000. Zadrugari su mogli doživjeti i iskustvo pecanja s profesionalnim ribičem, a nakon toga promatrati ptice dalekozorom s promatračnice.

Nakon povratka u hotel i ručka zadrugari su krenuli dalje u obilazak Centra Mato Lovrak. Obišli su edukativnu stazu, posjetili mlin i vlak čija je lokomotiva originalna lokomotiva iz filma Vlak u snijegu. Uz okrjepu poslušali su priče o Mati Lovraku i samom Centru.

Posljednjeg dana, nakon odjave iz hotela, zadrugari su se uputili u Čazmu gdje su posjetili Ranč Letec koji se bavi proizvodnjom kozjih mliječnih proizvoda. Ujedno na ranču, osim koza, imaju i muflone i jelene koji su posebna atrakcija zbog svoje ljepote.

Puni doživljaja i u dobrom raspoloženju uputili smo se potom prema Zagrebu.
Jedno je to od putovanja koje ćemo zasigurno dugo pamtiti po prekrasnom krajoliku  i dobrom društvu.

objavio: Nataša Čurić   datum: 25. 9. 2022.