« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Putevima Hermanna Bollea- posjet Mirogoju

U četvrtak, 9. prosinca započeo je s provedbom e-twining projekt ,,Putevima Hermanna Bollea''. U sklopu projekta učenici će se kroz različite aktivnosti upoznati sa likom i djelom Hermana Bolea. Cilj je da učenici uoče u svojoj bližoj i daljoj okolini vrijednost njegove ostavštine.

Prva aktivnost koju smo proveli bio je posjet Mirogoju uz razgledavanje Mirogojskih arkada te obilazak posljednih počivališta poznatih osoba iz javnog, kulturnog i političkog života Hrvatske.

Na terenskoj nastavi su sudjelovali učenici 8.a i 8.b razreda te učenici članovi naše učeničke zadruge. U pratnji učenika bile su učiteljice Nataša Čurić, Martina Filipović i Kristina Panižić. Na Mirogoju  je učenike dočekao vjeroučitelj i književnik Nikola Kuzmičić koji im je pokazao gdje se nalaze spomenici raznih hrvatskih velikana.

Učenici su dobili zadatak prirpremiti kratko izlaganje o tim poznatim osoba i o samim mirogojskim arkadama. Upoznali smo se tako ukratko sa životima Franje Tuđmana, Miroslava Krleže, Marije Jurić Zagorke, Jakova Gotovca, Ljudevita Gaja, Vatroslava Lisinskog, Petra Preradovića, Stjepana Radića, Dragutina Gorjanovila Krambergera, Ive Robića, Augusta Šenoe, Ćire Truhelke, Vladimira Vidrića, Tina Ujevića, Gustava Krkleca, Lovre Matačića, A.G. Matoša, Dragutina Domjanića, Matije Mesića, Vladimira Preloga, Franje Kajfeža, Ive Tijardovića, Dragutina Tadijanovića, Krešimira Ćosića, Janka Matka, Stjepana Miletića,  Ivane Brlić Mažuranić, Brune Bušiča, Matije Ljubeka, Gojka Šuška, Siniše Glavaševića, Tomislava Ivčića, Vladimira nazora, Dražena Petrovića, Andrije Maurovića, Mladena Kušeca, Rajka Dujmovića i Branka Lustiga.

Učenici su na kraju rekli da im je bilo ovo jedno posebno iskustvo na kojem su puno naučili i vesele se daljnjem proučavanju lika i djela Hermanna Bollea.

objavio: Nataša Čurić   datum: 9. 12. 2022.