« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Otvorena izložba jaslica u Turističkoj zajednici Velika Gorica

Dana 21. prosinca 2022. na maloj pozornici Adventa u Gorici otvorena je izložba jaslica učenika naše škole i dragih gostiju. Izložba je postavljena u prostoru Turističke zajednice Velike Gorice i može se pogledati 46 jaslica sve do kraja godine. Program su vodili učenici Bruna Markov, Elena Serdarušić Radić i Bruno Crnogaća. Nastupili su učenici 1.c razreda koje je pripremila učiteljica Bernarda Jandriš, 1. a s učiteljicom Karmen Šipušić, 2.b i učiteljica Marina Mužek te 3.a s učiteljicom Katarinom Relić. U organizaciji i postavi izložbe sudjelovale su učiteljice Nataša Čurić i Martina Filipović, a program otvorenja priredila je učiteljica Ivana Dubovečak.

O otvorenju pročitajte više u opširnije

Na početku otvorenja voditelji su nas upoznali s time što su to jaslice i što one prikazuju. Saznali smo da su jaslice, umjetnički su, scenski ili ukrasni prikaz Isusova rođenja opisane u Evanđeljima po Mateju i Luki.

Prvo su nasptupili učenici 1. c razreda s pjesmom ,, U ponoći zvonce malo''.

Potom su nam voditelji ispričali kako je počela sama tradicija izlaganja jaslica sa sv. Franjom Asiškim još krajem 1223. godine kad je sa svojom subraćom postavio žive jaslice. Nakon toga, uslijedio je nastup učenika 3.a razreda s igrokazom ,, Božićne jaslice''.

Saznali smo onda tko su zapravo svi likovi koji se prikazuju u jaslicama i koja je njihova simbolika i uloga. Učenici 1. a razreda razveselili su sve nas s izvođenjem pjesmice ,, Zvončići''.

Za kraj, voditelji su citatom pape Franje zaključili naše putovanje kroz povijest i značenje jaslica, a učenici 2.b razreda završili su sve s pjesmom ,,Vratite nam malog Isusa''.

Posjet otvorenju je uistinu bio brojan. Čitave  su obitelji, ali i razredi s učiteljicama posjetili otvorenje i samu izložbu. Pokazali su pravo zajedništvo, međusobnu podršku i time darovali jedni drugima pravi smisao Božića- ljubav i vrijeme za druge.

O izložbi jaslica složili smo kratki video.

Sretan i blagoslovljen Božić svima!
                                                            Heart Icon, Transparent Heart.PNG Images & Vector - FreeIconsPNG

objavio: Nataša Čurić   datum: 22. 12. 2022.