« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Advent u Gorici: Otvorenje izložbe jaslica

Program Adventa u Gorici, već drugu godinu za redom, u suradnji Učeničke zadruge Eugen i Turističke zajednice Velika Gorica, obogaćen je otvaranjem izložbe jaslica. U Uredu Bake Božićnjak smjestilo se više od 60 božićnih jaslica, djelo kreativnih učenika i njihovih prijatelja i obitelji. Program otvaranja su vodili učenici Franka Štriga, Bruna Markov, Elena Serdarušić Radić i Bruno Crnogaća, a žive jaslice uprizorili su učenici 8.d razreda koje je pripremila vjeroučiteljica Martina Filipović. Program otvorenja obogatili su svojom pjesmom i igrokazima, učenici 3.a s učiteljicom Jelenom Milinković, učenici 3.b s učiteljicom Marinom Mužek te učenici 2.a i učiteljica Karmen Šipušić. Priredbu i izložbu je priredila vjeroučiteljica i voditeljica učeničke zadruge Nataša Čurić.

Klikni opširnije za više informacija!

Zadrugari već drugu godinu zaredom daruju Goričanima i posjetiteljima adventskog programa izložbu Božićnih jaslica, tradicionalnog blagdanskog ukrasa koji se izrađuje diljem svijeta. Izrađene su od različitih materijala, uključujući reciklirane čepove, konzerve, drvo te čak tikvice.

Inspiracija za ovu aktivnost proizašla je iz želje za poticanjem suradnje i zajedništva unutar obitelji i među učenicima. Sudjelovanje roditelja, baka i djedova zajedno s učenicima rezultiralo je rekordnim brojem od više od 60 jaslica.

Želja im je bila pokazati da božićne jaslice ne moraju biti kupljene, već se mogu izraditi od materijala koje već imamo. Planiraju poslati jedne jaslice na najpoznatiju svjetsku izložbu ove tematike, koja se svake godine održava u prosincu u Vatikanu.

objavio: Nataša Čurić   datum: 12. 12. 2023.