Područna škola Dubranec

Večer matematike

Dana 6. prosinca 2018. godine, mogli bismo reći već tradicionalno, u našoj područnoj školi Dubranec, održana je Večer matematike.

Od ukupno 32 učenika, odazvalo se njih 30 zajedno sa svojim roditeljima, braćom i sestrama. Ono što nam je iznimno drago spomenuti jest činjenica da su toga dana u našu školu došli i neki bivši učenici koji su nam pomagali u organizaciji, ali i koji su vrlo rado pomogli onim učenicima čiji roditelji nisu mogli prisustvovati tom događaju. Učenici prvog razreda bili su jako uzbuđeni prije početka jer im je to bio prvi put da prisustvuju, a ostali učenici su također jedva čekali da prime svoje roditelje za ruku i da krenu s rješavanjem zadataka.

Kao i prošle godine, prekrasno je bilo gledati kako roditelji, u nekim trenutcima, možda čak i više nego njihova djeca, rješavaju zadatke, kombiniraju, razmišljaju, surađuju.

Atmosfera u učionicama bila je opuštena i vesela, prepuna smijeha i pozitivnih komentara. U svakoj učionici, nakon odrađenih šest stanica, učenici su imali i dodatnu, nagradnu stanicu na kojima su ih čekali micro:biti. To je bila stanica na kojoj su se najdulje zadržali i koju su rješavali preko nekoliko puta.

Nakon formalnog dijela Večeri matematike, u predvorju škole održali smo zajedničko druženje učiteljica, roditelja i učenika uz prigodan domjenak.

Roditelji i učenici, a naravno i učiteljice, otišli su iz škole zadovoljni i veseli jedva čekajući sljedeći susret.

Učiteljica Irena Meštrović

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 6. 12. 2018.