Posjet prirodoslovnom muzeju u Zagrebu

U četvrtak, 9. 5. 2013. god. učenici 3. i 4. r. PŠ Lukavec, u pratnji učiteljica-Sofije Tonković i Tihane Opetuk- Živković posjetili su Prirodoslovni muzej u Zagrebu. Dočekali su nas djelatnici muzeja, a jedan od njih nas je iznenadio jer je bio maskiran u Gandalfa. Oni su nam pokazali eksponate u muzeju i organizirali tri zanimljive radionice. U prvoj radionici smo kroz igru "Lov na blago" otkrivali nazive stijena, minerala i imena poznatih osoba. U drugoj radionici radili smo nakit od minerala za Majčin dan. Na trećoj radionici smo izrađivali plakate koji su prikazivali drago kamenje, minerale, meteorite i lave. Posjetili smo i odjel Zoologije koji je pobudio naš veliki interes. Uslijedila je mala stanka za sladoled, pa posjet Zagrebačkoj katedrali.

Poučna, zabavna i zanimljiva terenska nastava završila je povratkom oko 13 sati.

( Ivan Fujs, 3. r. PŠ Lukavec )

objavio: Sofija Tonković   datum: 14. 5. 2013.