Bajka na ledu

Dana 20. studenoga 2013. učenici 2. , 3. i 4. razreda PŠ Lukavec, u pratnji razrednih  učiteljica Jelene Dobrić,  Nadice Sedmak Velkovski, Sofije Tonković  te asistenta  Marka Barunovića, posjetili  su   Ledenu dvoranu Doma sportova u Zagrebu te pogledati bajku na ledu Šegrt Hlapić. Ledenu bajku je pripremio Klizački klub Medo za obljetnicu bajke koju je napisala naša Ivana Brlić-Mažuranić prije 100 godina.

Bajka na ledu je jedan novi oblik uprizorenja knjige Čudnovate zgode šegrta Hlapića koju su djeca čitala za lektiru. Svi smo bili oduševljeni predstavom i klizačkim umijećem članova Klizačkog kluba Medo. Posebno su nam se svidjeli najmlađi klizači koji su vrlo spretno plesali na ledu. U predstavi su klizale i naše poznate klizačice Sanda Dubravčić-Šimunjak i Idora Hegel.

Iako je ova priča stara već stotinu godina, na ovaj način još nije bila ispričana. Posebno nam se svidjela glazba koja je pratila bajku, a sastojala se od  klasičnih djela pa sve do trenutno popularnog Brune Marsa i nezaobilaznog

Psy-a i njegovog Gangnam styla, kojim je bajka završila i cijelu dvoranu podigla na noge.

Učenici PŠ Lukavec

objavio: Jelena Milinković   datum: 2. 12. 2013.