CEdU održao interaktivno predavanje o EU u PŠ Lukavec

Uz pomoć PowerPoint-prezentacije voditeljica Centra za EdUkaciju o EU (CEdU)  Vinka Drezga u 4. je razredu održala  zanimljivo interaktivno predavanje o povijesti i sadašnjosti Europske unije. Naučili smo da je projekt ujedinjenja europskih država nastao neposredno nakon Drugoga svjetskoga rata i to stoga što su Europljani odlučili  živjeti u miru i  blagostanju. I doista,  EU je danas u globalnim razmjerima prerasla u jednu od gospodarski  najsnažnijih zajednica država.  U međuvremenu, od 2013. godine,  tom  se klubu 28 zemalja pridružila i naša zemlja. Posebno smo zadovoljni jer smo naučili nabrojiti  sve zemlje članice EU-a i njihove glavne gradove. Nakon predavanja uslijedila je rasprava  o pitanju migracija i sigurnosti na našem kontinentu,  koju smo vodili na hrvatskom i  engleskom jeziku.  Predavačica je pohvalila naše dobro poznavanje engleskoga jezika.  (V.Drezga)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 9. 5. 2016.