Umjetna inteligencija - izrada video reklame za književno djelo

1. Razmisli i odaberi nekog lika iz književnog djela po izboru.

2. Upotrijebi UI alat za generiranje slikovnog sadržaja Crayion i unosom opisa lika na engleskom jeziku stvori njegovu sliku.

3. Odaberi i preuzmi jednu generiranu sliku toga lika na računalo.

4. Osmisli jednu rečenicu kojom će lik reklamirati knjigu u kojoj se nalazi - ukratko reći zbog čega bi netko trebao pročitati tu knjigu. U tu rečenicu uključi i jedan dio sadržaja knjige, ali nemoj otkriti završetak. Neka ta rečenica zaintrigira potencijalne čitatelje. Zapiši rečenicu.

5. Na računalu pokreni aplikaciju Snimač zvuka (u tražilicu na programskoj traci radne površine upiši njezin naziv). Snimi se kako izgovaraš zapisanu rečenicu. Nastoj da snimka bude kratka (nikako ne dulja od 10 sekundi!). Prilikom izgovaranja rečenice, budi glasan i razgovijetan.

6. Pokreni aplikaciju SadTalker ili DupDub koja može postaviti snimku glasa na generiranu sliku. Videouputu za korištenje aplikacije pogledaj na ovoj poveznici.

7. Generirani video preuzmi na računalo i učitaj na ovu Padlet ploču. Potraži stupac sa SadTalker aplikacijom, te svoj rad tamo postavi. U naslov objave napiši ime autora i knjige u kojoj je tvoj odabrani lik, a u sadržaj na engleskom jeziku napiši odgovor na pitanje bi li u budućnosti radije čitao/čitala knjige ako biste u obradi i analizi tog djela u školi na nastavi koristili ovakve alate umjetne inteligencije za generiranje sadržaja. Obrazložite i zbog čega. Ispod odgovora napišite SAMO SVOJE IME I RAZRED (NE I PREZIME!).

Ovdje učitaj sliku i snimljeni zvuk da možeš nastaviti kasnije uređivanje.

objavio: Dalia Kager   datum: 12. 2. 2024.