Državna završnica Sportskih igara mladih

Sportske igre mladih najveća su amaterska sportska manifestacija u Europi . Organizirane su pod pokroviteljstvom Međunarodnog Olimpijskog odbora i Europske komisije, UEFA, FIDE, te pod visokim pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske i Hrvatskog Sabora. Cilj Plazma Sportskih igara je je da kroz druženje i šport promiču zdrave stilove života i opće prihvaćene društvene vrijednosti (multikulturalizam, tolerancija, uvažavanje različitosti).
Državna završnica Sportskih igara mladih održana je od 24. do 26.srpnja 2023. godine u Rijeci. Na završnicu su se plasirali učenik 2.c razreda Niko Novosel koji se natjecao u utrci na 60 metara (atletika) i učenici 2.b razreda koji su se natjecali u graničaru. Njihove mentorice su Lidija Detelić (2,c) i  Marina Mužek (2.b). Svi naši učenici su se hrabro i uspješno natjecali, a Niko je  osvojio brončanu medalju i time se plasirao na Međunarodnu završnicu Sportskih igara mladih. Na igrama smo se lijepo zabavili i stekli nova iskustva, te vrlo uspješno predstavili našu Školu i naš grad Veliku Goricu. Čestitke!!! (L.D.)

objavio: Administrator   datum: 28. 8. 2023.