Robokup - državno ekipno natjecanje u robotici

Hrvatska zajednica tehničke kulture i OŠ Dobriše Cesarića iz Zagreba, šestu godinu za redom, s namjerom populariziranja robotike, organizirali su Robokup koji se održao u subotu, 26. siječnja 2013. godine. Glavni pokrovitelj Robokupa je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Robokup je jednodnevno državno ekipno natjecanje učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske u robotici, a od 2008. godine održava se zadnju subotu u siječnju u Osnovnoj školi Dobriše Cesarića u Zagrebu. Natjecateljsku ekipu čine učenici osnovnih škola, a na Robokup ih dovodi njihov mentor. Glavni pokrovitelj svih dosadašnjih Robokupova je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Robokup ima i međunarodno obilježje, jer na njemu imaju pravo sudjelovati i ekipe izvan granica Hrvatske, primjerice iz BiH.

Sadržaj natjecanja

Ekipe su se natjecali u dvije kategorije:

1) Konstrukcija i strujni krug

2) Programski zadatak  (primjerice robo-vatrogasac, robo-miš i slično).

Na natjecanju je sudjelovala i ekipa iz naše škole: Luka Cigula (8d), Nikola Filip (7c) i David Čemeljić (6c) u pratnji njihove mentorice Maje Mačinko Kovač.

objavio: Administrator   datum: 29. 1. 2013.

Ukupno: 1191495