8. dan Univerzalne sportske škole

Dana 29.05.2015. održan je 8. Dan Univerzalne sportske škole Hrvatskog školskog športskog saveza. Manifestacija je održana u Zagrebu na SRC Mladost. Sudjelovalo je oko 800 učenika i njihovih voditelja iz svih županija RH. Zagrebačku županiju su predstavljale 3 osnovne škole iz Velike Gorice: OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Šćitarjevo i OŠ Vukovina. Za ekipu OŠ Eugena Kvaternika nastupili su slijedeći učenici: Nina Rebić 2.b, Dorja Ivaci 2.a, Ana Baćak 2.a, Isabella Katarina Bilić 2.a,Lea Štajer 2.a, Lovro Ivaci 3.a, Vito Sedmak 2.b, Sven Žerjav 2.b, Marin Jurenić 2.b i Ivan Batur 2.b.Voditelj ekipe je profesor mentor Ivica Herceg .

Manifestacija nema natjecateljski karakter, nego je smisao u tome da učenici prezentiraju svoje vještine i motorička znanja koja su stekli u sklopu rada u svojoj školi. Bilo je 21 stanica na kojima su učenici radili elemente atletike (skok u dalj, skok u vis, trčanje na kratke pruge, bacanje kugle), gimnastike (kolutovi, upori), sportskih igara (nogomet, kriket, odbojka, košarka, rukomet), spuštanje niz tobogan, preskakivanje vijače, slikanje sa poznatim sportašima koji su nastupali na Olimpijskim igrama (D.Šimenc, G.Kožulj, Z. Primorac, D. Nakić Bilić, A. Mišura , veslačka braća Martin,i dr), i još mnogo drugih sadržaja.

Voditelj:Ivica Herceg

foto pod opširnije

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 3. 6. 2015.