Naši robotičari odlaze na Svjetsko prvenstvo u Leipzigu

U gradskoj dvorani u Ludbregu u organizaciji Hrvatskog robotičkog saveza, a uz potporu Srednje škole Ludbreg, Grada Ludbrega i Varaždinske županije održano je 2. kolo Hrvatske lige robotičara - RoboCup Junior Ludbreg Open 2016.

Nastupile su 62 ekipe najboljih hrvatskih mladih robotičara, bilo je više od 62 robota a nijedan nije bio isti. Svi su bili različiti jer su i ideje učenika različite kao i njihovi programi.
Na natjecanju su sudjelovale dvije ekipe iz Velike Gorice. U kategoriji On stage Primary, učenici OŠ Eugena Kvaternika Josip Maraković, Matija Mužek i Sven Žerjav, s mentoricama Majom Mačinko Kovač i Marinom Mužek osvojili su prvo mjesto. U kategoriji On stage Secondary učenici OŠ Slavko Kolar, Kravarsko Josip Ilijević, Kristijan Kuzmić i Ana Marija Bradić, s mentoricom Kristinom Panižić, također su osvojili prvo mjesto.
U Ludbregu su se tako rezultatima ostvarenima na prošlom kolu u Zagrebu + Ludbregu 'iskristalizirali' najbolji. Proglašene su ekipe [dobiveni su zbrojem oba rezultata]  i to su oni najbolji za Svjetsko prvenstvo u Leipzigu u Njemačkoj. Među ekipama koje su izborile plasman i pravo na sudjelovanje na svjetskom natjecanju našla se i ekipa OŠ Eugena Kvaternika, te će nas učenici Josip Maraković (kapetan ekipe) i Ana Marija Bradić, u pratnji mentorice Maje Mačinko Kovač predstavljati u kategoriji On stage Primary. Ovo je prvi puta da se ekipa iz Velike Gorice izborila za tako visoki rezultat. Čestitamo!!!!!!!!

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 22. 2. 2016.