Terenska nastava

3.listopada 2023. godine posjetili smo Etno naselje Novo Čiče. Sudjelovali smo u dvije radionice: Život u tradicijskim drvenim kućama i Dani kruha. Naš domaćin i voditelj radionica Stipo Duvnjak nam je ispričao kako se se nekada u Turopolju gradile drvene kuće. Nakon toga smo i sami uspješno rastavili i ponovno "sagradili" manju drvenu kuću. Upoznali smo alate kojima su nekada ljudi obrađivali zemlju. U polju smo brali kukuruz koji smo sami oljuštili, odvojili zrna i samljeli ih. Svatko od nas je zamijesio mali kruščić, pletenicu, kiflu ili drugi oblik od napravljenog tijesta. Odigrali smo i nekoliko starinskih igara: potezanje užeta, skakanje u vrećama, ali i neizbježan nogomet. Puno smo naučili i lijepo se zabavili.

objavio: Lidija Detelić   datum: 3. 10. 2023.