Posjet Islamskom centru

Učenici  5.c i 5.d naše škole, u srijedu 11.10., posjetili su Islamski centar i džamiju. Naš domaćin bio je zamjenik glavnog imama Mersad Kreštić koji je i vjeroučitelj islamskog vjeronauka zadužen i za Veliku Goricu.

Nakon pozdrava ušli smo u prostor džamije u kojoj nam je imam ispričao glavna obilježja, vjerovanja i obaveze muslimana. Bilo je zanimljivo uspoređivati vjerovanja i obaveze muslimana s našim, katoličkim, obavezama te smo otkrili mnoge sličnosti. Vidjeli smo i prostor biblioteke i izložene predmete iz stare zagrebačke džamije.
Posjet džamiji za nas je bilo jedno novo iskustvo, govore učenici, kojim su naučili puno više o islamu nego što smo mi na satu Katoličkog vjeronauka učili.

Našeg smo domaćina pozvali da nakon dugogodišnje suradnje i našeg dolaska u Islamski centar, u skoroj budućnosti i on, sa svojim učenicima, bude naš dragi gost.

objavio: Martina Filipović   datum: 12. 10. 2023.