Projekti Vijeća učenika

PROJEKT: Što sve mogu u svom gradu?- Gorički klub mladih

U sklopu projekta ,,Što sve mogu u svom gradu?''  istražili smo jedno izuzetno važno mjesto za mlade u našem gradu Velika Gorica  - Gorički klub mladih. Kroz razgovore s članovima kluba, otkrili smo mnogo važnih aspekata njihovog rada.

Gorički klub mladih nalazi se u prostoru na drugom katu Doma kulture Galženica. Otvoren je za mlade između 15 i 30 godina i nudi različite programe i usluge. Ovaj klub ima ulogu pružati podršku mladima i omogućuje im da iskoriste svoje slobodno vrijeme na koristan i kvalitetan način.

Jedna od ključnih informacija koje smo saznali jest da klub nudi širok spektar aktivnosti koje zadovoljavaju različite interese. Svi mi koji volimo raspravljati o važnim temama možemo se pridružiti debatnom klubu. Ako želimo doprinijeti zajednici, tu su i volonterske aktivnosti. Za one s umjetničkim afinitetima, klub nudi radionice poezije.

Također smo saznali da klub redovito organizira filmske večeri, što pruža priliku za zabavno druženje uz film. U Goričkom klubu mladih postoji i savjetovalište za mlade, gdje možemo potražiti pomoć i podršku kad nam zatreba. Klub također organizira edukacije o različitim temama koje nas zanimaju.

Saznali smo i da Klub rado surađuje sa školama kroz gostovanja i moguću organizaciju različitih društvenih igara.

Klub nema zaposlene odrasle, nego njega vode mladi studenti za vrijeme svog studiranja. Tu se zadržavaju 3-4 godine.

Sve u svemu, Gorički klub mladih je mjesto gdje se možemo zabavljati, učiti nove stvari, upoznavati nove prijatelje i doprinositi zajednici. Ako niste već posjetili ovaj klub, definitivno ga ubacite u raspored. Ako jeste, sigurni smo da znate koliko je poseban!

objavio: Nataša Čurić   datum: 15. 5. 2023.