Projekti Vijeća učenika

PROJEKT: Što sve mogu u svom gradu? Turistička zajednica Velika Gorica

U sklopu projekta ,,Što sve mogu u svom gradu?''  posjetili smo Centar za posjetitelje i Turističku zajednicu Velika Gorica gdje nas je ugostila direktorica Maja Toth. U razgovoru nam je otkrila čemu služi turistička zajednica, kako se postaje direktorica turustičke zajednice te kakve sve manifetstacije organiziraju u Velikoj Gorici.

Neposredno uz Muzej Turopolja nalazi se Centar za posjetitelje Turističke zajednice Velika Gorica koji je namijenjen za turiste ali i za učenike iz velikogoričkih osnovnih škola tijekom zavičajne nastave. Tijekom posjeta, djeca obilaze donju dvoranu gdje slušaju priče o znamenitostima i posebnostima našeg kraja. Na gornjem katu nalaze se uredi Turističke zajednice gdje je zaposleno pet žena. Zadaća Turističke zajednice  je povezivati sve sudionike u turizmu, kao što su hotelijeri, iznajmljivači soba i drugi, sa stvarnim potrebama i zahtjevima kako bi turistička ponuda u našem gradu dobro funkcionirala. Također, trudimo se širiti priče o našem predivnom kraju Turopolju i njegovim jedinstvenostima. Obavljamo sve to ovdje na gornjem katu. – ispričala nam je direktorica Maja Toth.

Na pitanje koje što sve organiziraju ispričala nam je kako se kroz suradnju s partnerima trude iskoristiti sve bogatstvo i resurse koje Turopolje nudi. Organiziraju manifestacije, ture za posjetitelje te čak i radionice za djecu i odrasle. Spomenula je da u Velikoj Gorici organiziraju nekoliko značajnih turističkih događanja. Prvo, tu je Fašnik, koji se održava u drugom mjesecu. Nakon toga, Advent i proslavu Nove godine s velikim klizalištem i posebnim programom. Također je spomenula Gastro Turopolja kao još jedan važan događaj. To su tri najznačajnije manifestacije u našem gradu.

Osim toga, otkrila nam je da planira organizirati nove manifestacije koje će dodatno obogatiti kulturnu i turističku ponudu. Istaknula je da se nada da će, kada istekne prva godina njezinog mandata, već imati jednu ili dvije nove manifestacije koje će dodatno obogatiti život grada Velike Gorice i učiniti ga prepoznatljivijim.

Što se tiče rada Turističke zajednice, direktorica nam je navela kako se uvijek trude se uključiti djecu iz našeg grada u sve aktivnosti. Imaju različite događaje kao što su Dječji gastro, Dječji fašnik i Božićno dječje selo tijekom Adventa, koji su posebno namijenjeni djeci. Također bi voljeli osmisliti kreativne natječaje za djecu, kao što su crtanje plakata na temu povijesti našeg kraja ili izrada razglednica i slikovnica. Naglasila je suradnju s našom školom na raznim projektima.

Kako se odvija proces zapošljavanja u Turističkoj zajednici Velike Gorice?

Proces zapošljavanja u Turističkoj zajednici Velike Gorice prati određene korake kako bi se osigurao odabir najboljih kandidata za otvorena radna mjesta. Evo kako to funkcionira:

• Objava natječaja: Kada se otvori potreba za novim zaposlenicima, Turistička zajednica objavljuje natječaje za određena radna mjesta. Natječaji se javno objavljuju, obično na službenoj web stranici ili drugim relevantnim platformama.
  • Čitanje natječaja: Osobe koje su zainteresirane za rad u Turističkoj zajednici čitaju objavljene natječaje. Svaki natječaj specificira uvjete i zahtjeve koji su potrebni za određeno radno mjesto.
  • Priprema programa rada: Ako se netko prijavljuje, na primjer, za poziciju direktora Turističke zajednice, treba unaprijed pripremiti svoj program rada. To uključuje razmišljanje o strategijama i planovima kako bi se promovirao grad Velika Gorica, privukli posjetitelji i istaknule znamenitosti i posebnosti kraja.
  • Prijava: Kandidati šalju svoje prijave u skladu s uvjetima i zahtjevima navedenim u natječaju. Prijave obično uključuju životopis i motivacijsko pismo, zajedno s programom rada.
  • Razmatranje prijava: Turističko vijeće, koje čine predstavnici poslovnih subjekata u Velikoj Gorici, pregledava sve pristigle prijave. Oni ocjenjuju kandidate prema kriterijima i dodjeljuju bodove.
  • Usmeni razgovor: Kandidati koji su postigli određeni broj bodova pozivaju se na usmeni razgovor. Ovaj korak omogućuje Turističkom vijeću da bolje upozna kandidate, ocijeni njihove komunikacijske vještine i provjeri njihovu prikladnost za radno mjesto.
  • Konačna odluka: Nakon usmenih razgovora, Turističko vijeće donosi konačnu odluku o izboru kandidata za određeno radno mjesto. Odluka se temelji na ukupnom broju bodova i usklađenosti programa rada s potrebama Turističke zajednice.

Iako proces može zvučati složeno, osnovni koraci su jasni i transparentni. Cilj je osigurati da se odabiraju najkvalificiraniji kandidati koji će doprinijeti uspjehu Turističke zajednice Velike Gorice- objasnila nam je sve direktorica Maja Toth.

objavio: Nataša Čurić   datum: 23. 5. 2023.