Projekti Vijeća učenika

PROJEKT: Što sve mogu u svom gradu? Centar za djecu, mlade i obitelj

U posjetu Centru za djecu, mlade i obitelj, razgovarali smo s socijalnom pedagoginjom Sandrom Matijević. Centar je gradsko društveno središte koje pruža različite programe i aktivnosti namijenjene djeci, mladima, roditeljima i obiteljima. Nudi grupne programe, individualni rad te razne kreativne aktivnosti i terapije poput logopatskih tretmana.

Trenutno se u Centru odvijaju ljetni programi, s ciljem pružanja zabavnih i poučnih aktivnosti djeci i mladima. Programi uključuju različite kreativne radionice, dramsku grupu, logopatske terapije, tehnike učenja i podršku roditeljima. Osim ljetnih programa, Centar nudi i programe tijekom školske godine, kao i grupu za roditelje.

Centar zapošljava stručnjake kao što su psiholozi, socijalni pedagozi, socijalni radnici i logopedi, te se fokusira na pružanje podrške djeci s emocionalnim poteškoćama, teškoćama u ponašanju i međuljudskim odnosima.
    Osim toga, Centar za djecu, mlade i obitelj postoji već 20 godina i pruža raznovrsne programe i kroz koje pomaže građanima Velike Gorice. Programi su besplatni za stanovnike grada i prilagođeni svim dobnim skupinama. Ravnateljica centra je Sanda Puljiz Vidović. Više informacija o programima i brojevima korisnika može se pronaći na web stranici Centra i društvenim mrežama.

objavio: Nataša Čurić   datum: 9. 6. 2023.