Projekti Vijeća učenika

PROJEKT: Što sve mogu u svom gradu?

Vijeće učenika Osnovne škole Eugena Kvaternika u suradnji s Dječjim gradskim vijećem i Centrom za djecu, mlade i obitelj provodi projekt pod nazivom ,,Što sve mogu u svom gradu?''.  Sudjelovanjem u projektu učenici će kroz posjete, intervjue i istraživanja dublje istražiti različite institucije i organizacije u Velikoj Gorici kako bi bolje razumjeli njihovu ulogu.

Cilj ovog projekta je istražiti različite institucije i organizacije u gradu Velika Gorica, razumjeti njihovu ulogu u razvoju grada i dobrobiti građana, te potaknuti jačanje participacije učenika u lokalnoj zajednici. Projekt će učenicima pružiti dublje razumijevanje načina na koji grad funkcionira i potaknuti ih da aktivno sudjeluju u oblikovanju budućnosti svojeg grada.

Aktivnosti učenika obuhvaćaju istraživanje određene gradske institucija kroz organizacije posjete. Učenici će saznati kakve se usluge i aktivnosti nude u određenoj instituciji i kako ih građani koriste. Informacije će saznati kroz intevjue s predstavnicima institucija.

Nakon aktivnosti, učenici će izvijestiti Vijeće učenika o rezultatima svojih posjeta i novim saznanjima.

Na temelju prikupljenih informacija izradit će se brošura, plakat i prezentacija kako bi informirali druge učenike o svojim saznanjima.

Učenici će predstaviti svoje rezultate i analize zajednici putem prezentacije na Dječjem tjednu 2023.

Ovaj projekt će potaknuti učenike da bolje razumiju svoj grad, razviju istraživačke vještine te se osjećaju povezano s lokalnom zajednicom. Također će ih potaknuti da razmisle o mogućnostima za svoj osobni razvoj i sudjelovanje u zajednici. Voditeljica projekta je Nataša Čurić.

objavio: Nataša Čurić   datum: 20. 2. 2023.