Projekt razmjene straničnika 2021

Ove školske godine učenici nižih razreda izrađivali su straničnike vezane uz temu Mjeseca školskih knjižnica: Bajke i narodne predaje iz svih dijelova svijeta. Prisjetili smo se nekih bajki, pročitali neke nove i napravili tristotinjak prekrasnih straničnika s likovima i prizorima iz: Šume Striborove, Regoča, Tri praščića, Grimmovih i Andersenovih bajki, ali smo crtali i moguta, dvorac Lukavec, našeh endemskog plavog žapca, kravate...

Učenici prvih i druhih razreda straničnike izmjenjuju sa školom Royal Valley Middle School iz Kansasa u Sjedinjenim Američkim Državama, dok učenici trećih i četvrtih razreda razmjenjuju straničnke sa školom iz Szkoła Podstawowa im Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym iz Poljske.

Straničnici:  prvi razred za USA

Straničnici: drugi razred i 3. PŠ Lukavec za USA

Straničnici: treći i četvrti razredi za Poljsku

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 10. 12. 2021.

VREMENIK NATJECANJA 2022.-2023.